Werkgebied: provincie Vlaams-Brabant

Dak ontmossen in Vlaams-Brabant

Een dak laten reinigen en ontmossen in Vlaams-Brabant kost gemiddeld €10 tot €20 per m² exclusief btw en bijzondere toegang. Aanvragen zijn mogelijk voor alle gemeenten van de provincie. Een bruikbare offerte koppelt de methode aan het dakmateriaal, de conditie en de bereikbaarheid van de werf.

Laatst inhoudelijk gecontroleerd op .

Illustratie met een dak en kernpunten over dak ontmossen in vlaams-brabant: €10-€20 ontmossen per m², heel Vlaams-Brabant provinciale aanvraagroute, exacte postcode voor regionale dekking.
€10-€20
ontmossen per m²
heel Vlaams-Brabant
provinciale aanvraagroute
exacte postcode
voor regionale dekking

Online marktgemiddelden

Wat kost deze dakdienst gemiddeld?

Reinigen en ontmossen kost gemiddeld €10 tot €20 per m²; reinigen en coaten kost gemiddeld €30 tot €45 per m²; en visuele dakinspectie kost gemiddeld €150 tot €250 per opdracht.

DienstRichtprijs 2026ScopeNiet standaard inbegrepen
Reinigen en ontmossen€10 tot €20 per m²Reiniging plus verwijdering of behandeling van mos en algenBtw, moeilijke toegang, herstel, impregneren en coating
Reinigen en coaten€30 tot €45 per m²Voorbereidende reiniging plus geschikte kleurende coatingBtw, herstel van ongeschikte of beschadigde dakbedekking, bijzondere toegang
Visuele dakinspectie€150 tot €250 per opdrachtVisuele controle van een standaard bereikbaar dak met beknopte vaststellingenBtw indien van toepassing, drone, thermografie, lekdetectie en hoogtewerker

Richtprijzen exclusief btw, tenzij de bron of offerte uitdrukkelijk anders vermeldt. De Belgische marktgemiddelden zijn voor het laatst gecontroleerd op 31 augustus 2026.

Waar in Vlaams-Brabant kun je een dakdienst aanvragen?

Aanvragen zijn mogelijk in Leuven, Vilvoorde, Halle, Tienen, Diest, Aarschot, Zaventem en alle andere gemeenten van Vlaams-Brabant.

De postcode maakt duidelijk of de werf in Vlaams-Brabant ligt en welke externe vakmannen de gekozen dienst en gemeente bedienen.

Wat bepaalt de prijs in Vlaams-Brabant?

Dakoppervlakte, materiaal, vervuiling, bereikbaarheid, veiligheidsopstelling en nabehandeling bepalen de uiteindelijke prijs.

Beperkte doorgang, weinig plaats voor materieel of een werkzone aan de straat kunnen extra voorbereiding vragen. Laat zulke kosten vooraf afzonderlijk benoemen.

Hoe kies je tussen reinigen, impregneren en coaten?

Kies eerst de noodzakelijke reiniging en beoordeel een nabehandeling daarna als een afzonderlijke technische en financiële beslissing.

Impregneren en coaten zijn niet automatisch nodig. De ondergrond moet geschikt zijn en de offerte moet voorbereiding, product, aantal lagen en uitsluitingen vermelden.

Wanneer moet een inspectie vóór ontmossing komen?

Een inspectie komt eerst bij lekkage, losse delen, beschadigde dakbedekking, onbekend materiaal of asbestverdachte leien en golfplaten.

Een reiniging maakt een technisch gebrek niet ongedaan. Vraag daarom geen standaardbehandeling wanneer de dakstaat of materiaalstatus nog onzeker is.

Welke werfsituaties moet je in Vlaams-Brabant vermelden?

Een offerte wordt nauwkeuriger wanneer toegang, dakdetails en zichtbare risico’s al in de aanvraag staan.

WerfsituatieWat vermeld je?Waarom relevant?
Woning aan een drukke of smalle straatBeschikbare parkeer- en opstelruimtePlanning van toegangsmaterieel
Rijwoning of gesloten bebouwingDoorgang naar voor- en achterdakBereikbare werkzones
Zonnepanelen, koepels of dakramenAantal en positie op het dakAfscherming en werkvolgorde
Onbekende of oude leienMateriaalstatus en beschikbare documentenEerst asbest en veiligheid beoordelen

Welke punten vink je af vóór je akkoord gaat?

Een voorstel is pas vergelijkbaar wanneer de belangrijkste technische en financiële keuzes schriftelijk controleerbaar zijn.

  • Woning aan een drukke of smalle straat: Beschikbare parkeer- en opstelruimte
  • Rijwoning of gesloten bebouwing: Doorgang naar voor- en achterdak
  • Zonnepanelen, koepels of dakramen: Aantal en positie op het dak
  • Onbekende of oude leien: Materiaalstatus en beschikbare documenten

Hoe zet je deze informatie om in een gerichte aanvraag?

Beschrijf het dakmateriaal, de zichtbare toestand, de postcode en de gewenste dienst in het centrale offerteformulier.

Start een gerichte aanvraag

Welke vragen worden vaak gesteld over dak ontmossen in Vlaams-Brabant?

De antwoorden hieronder behandelen de belangrijkste praktische vragen over dit onderwerp.

Voor Vlaams-Brabant geldt als eerste oriëntatie dezelfde Belgische richtprijs van €10 tot €20 per m² exclusief btw. De uiteindelijke offerte hangt af van daktype, oppervlakte, vervuiling, bereikbaarheid en methode. Stedelijke toegang of extra veiligheidsopstelling kan de totaalprijs beïnvloeden. Laat dit punt vóór de uitvoering schriftelijk bevestigen.

Vraag offertes aan